Jako porodní asistentka a nyní i máma se díky kinesiotapingu specializuji u maminek na poporodní bříško, bolesti zad, otoky končetin, menstruační bolesti a mnoho dalšího. Učím maminky, ženy a dívky, jak tohle všechno nejen v rámci úspory času zvládnou samy z pohodlí domova.

Dnes mám okruh spokojených maminek, které chtějí po porodu se svým bříškem něco dělat, a proto využívají metodu kinesiotapingu neboli tejpování různobarevnými páskami, které si samy aplikují na oblast bříška či zad. Aby bříško nejen zpevnily, zafixovaly tak, že jim nebrání v každodenních činnostech, podpořily rychlejší zavinování dělohy a také zamezily či zmírnily rozestupu břišních svalů neboli jejich diastáze.

Neskutečná výhoda tejpování poporodního bříška spočívá v tom:

 • že po správné aplikaci vydrží nalepený tejp:
 • minimálně týden
 • přitom pracuje 24 hodin v kuse
 • zároveň prokrvuje celou oblast nalepení
 • nevadí mu koupání
 • pod oblečením nejde téměř vidět
 • a stále působí.
 • V poporodním období lze tejpování rovněž skvěle využít na bolesti zad či na oteklé nohy.

Dle mého vedení si dokážete samy zatejpovat své bříško z pohodlí domova, což vám určitě ušetří váš drahocenný čas, který věřím, že nemáte nazbyt.

 A jak to tedy celé začalo?

U mě se rodila tato myšlenka postupně, po kouscích. Metodu kinesiotapingu jsem objevila díky sestřenici, fyzioterapeutce, která mi vysvětlila, jak tato metoda funguje. A neskutečně mě to začalo zajímat. Využila jsem znalostí anatomie a fyziologie z bakalářského i magisterského oboru porodní asistence a šla na kurz…

Po prvním kurzu jsem byla nadšená, jak tejpování pomáhá a funguje. Začala jsem ve svém volném čase tejpovat bolestivá kolena, záda, ramena či kotníky. Následoval kurz pro pokročilé a já postupně zjišťovala, že dělat porodní asistentkunevyužít tuto metodu by byla v mém oboru škoda. Zadala jsem tedy do Googlu (přece ví všechno 🙂 ) „jak tejpovat ženy po porodu“ a ono nic, dokonce ani v angličtině, zkoušela jsem dále a nikde nebylo vysvětleno, jak správně tuto metodu použít. K mému překvapení jsem natrefila v Praze na fyzioterapeutku, která tejpuje mimo jiné těhotné ženy, maminky po porodu a miminka. To bylo něco pro mě…

 A jak to mám dnes?

Momentálně jsem na rodičovské dovolené s dcerkou (dovolenou si představuji tedy úplně jinak…), ale před těhotenstvím jsem pracovala jako porodní asistentka v porodnici, kde maminky stráví minimálně čtyři dny po porodu, než jdou s miminkem domů. Některé z nich bolí záda, mají nateklé nohy i povislejší bříško a neví si rady co s tím. Snad to přejde, ale kdy? Proč s tím nejde dělat něco hned a ne jen čekat? Přece se chcete doma starat o miminko a vypadat a cítit se dobře, ne? Postupem času jsem tejpovala a tejpuji stále častěji těhotné maminky.

Tejpuji tedy maminky přímo v nemocnici. Mnohým z nich se tejpování zalíbí a odcházejí domů již se zalepeným bříškem. Co ale budou dělat po více než týdnu, když si tejpy odlepí a budou je chtít nalepit znovu? Vyhradí si svůj již drahocenný čas k tomu, aby šly zpátky do nemocnice, kde tejpuji? A co ostatní maminky, které rodí na jiných místech a tuto metodu by rády uvítaly, jenže nemají jak a kde? Nebo si koupí někde „ten tejp, tu pásku“ a zalepí si to samy dle matných útržků v paměti, které jsem jim při nalepování říkala?

Proto jsem se zaměřila speciálně na tuto oblast, ať si podle mého návodu správně a dobře zatejpují samy z pohodlí domova své poporodní bříško, oteklé nohy či bolestivá záda. Ať si nemusí zajišťovat hlídání, kde si ve výsledku stejně řeknou, že to zařizování za to nestojí a tejpovat se znovu nenechají, což jak uznáte, by byla škoda.

Dnes se mi daří pomáhat: prostřednictvím eBooku a instruktážních videí

 • těhotným ženámbolestmi v bedrech
 • novopečeným maminkám, které chtějí urychlit „zmenšení“ poporodního bříška
 • které trápí rozestup břišních svalů
 • maminkám s vystouplým pupkem
 • s otoky dolních končetin
 • ženám, které trápí menstruační bolesti…

Těším se s Vámi na společnou cestu

Vaše porodní asistentka

Mgr. Daniela Martiníková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *