Usmívám se při čtení emailu od jedné budoucí maminky, která mi píše, jak ji ustoupily bolesti zad a nemusela už kvůli nim být v nemocnici a šla spokojeně domů.

A co tomu vlastně předcházelo?

Jedu unavená z práce domů a ve vlaku si říkám, další celý den za mnou, jak rychle utekl. A co mi dnešek přinesl? Jo, pomáhající profese nejsou pro všechny a jako v mém případě práce porodní asistentky v nemocnici jsem toho za ten celý den měla opravdu dost.

Usměju se, vždyť jsem mimo jiné tejpovala bříška dvěma čerstvým maminkám a jedné těhulce bedra, kvůli kterým byla hospitalizovaná tři dny na oddělení gynekologie. Uměla spát jen v polosedě a měla problém si obléct i ponožku. Podstoupila mnoha vyšetření, aby se zjistila příčina bolesti beder, ale na nic se nepřišlo, byly to tedy bolesti spojené s těhotenstvím a změnami těžiště těla, jak bříško rostlo.

Hned mě napadlo, zda bych ji mohla zatejpovat. Navrhla jsem tuto možnost ošetřující lékařce a ta mi to povolila. Paní byla nadšená, že to tejpování určitě vyzkouší. Aplikovala jsem jí tejp na bedra a další den při vizitě byla propuštěna, protože jí ten tejp prostě pomohl.

Věřím, že ta paní nebyla první ani poslední, které bedra v těhotenství nebo i po porodu trápí. Léky nikdo moc nechce, ty jen tlumí bolest, ale nevyřeší příčinu. Tejpování je ale trochu jiný lék, protože působí právě v místě bolesti či otoku celý den a to minimálně týden v kuse.

Proč tuto metodu nezprostředkovávat daleko ŠIRŠÍ veřejnosti? Maminkám, těhotným i dívkám s menstruačními bolestmi? A ještě k tomu jak to udělat, aby si zvládly technicky, teoreticky a prakticky aplikovat správně tejp? A co třeba EBOOK spolu s instruktážními videi?

IMG_7842

 Jak to, že tejpuji v nemocnici zrovna já?

Je únor 2015 a já netuším, jak tu diplomku dopíšu, co teprve ty troje státnice, které mě čekají?!? Je toho najednou moc a ještě k tomu si mám hledat práci? Co napíšu do životopisu? Že mám gympl, pak bakaláře porodní asistentky jestli se podaří, tak ze mě bude magistra. Dále bych mohla připsat, že jsem byla na výměnném pobytu v Polsku v porodnici a třikrát přes prázdniny v Anglii – to mi určitě přidá, vždyť takových holek, jaké jsem já, která se uchází o to místo je přece plno. Řekněme si, kdo má po škole X letou praxi v oboru? A jak je právě já zaujmu?

Přišla za mnou kamarádka, že potřebuje zatejpovat koleno, protože jede na lyže. Proč ne, vždyť tomu rozumím, mám na to kurz, baví mě to a vím, že to tejpování pomáhá.

A co třeba tejpovat rovnou TĚHOTNÉ? Diplomka šla najednou stranou a já hledala, od koho se můžu v tomto oboru učit. Absolvovala jsem poté až v Praze individuální kurz u fyzioterapeutky Mgr. Elišky Peterkové, která tejpuje těhotné, maminky po porodu a miminka.

Tak jsem si přidala v životopise tři osvědčení o absolvování kurzů s tejpováním a poslala jej na porodnicko-gynekologická oddělení do nemocnic a ambulancí. Do 2 měsíců hned 5 pracovních nabídek? Nechápala jsem.

Vybrala jsem si jednu z nemocnic, kde jsem jako nejmladší pískle nic o tejpování neřekla, ale paní vrchní s životopisem a osvědčeními v ruce se mě spolu s panem primářem ptala, jak lze tejpování využít přímo v nemocnici na oddělení. Co, já?!?

Dnes vidím opravdu u maminek pokroky. Je tu však jedna nevýhoda, musí totiž jezdit zpátky za mnou do nemocnice, musí si zajistit hlídání pro miminko nebo přijet jako těhulka ve svém volnu. Proč by to nešlo udělat jinak?

Proto jsem vytvořila EBOOK, který maminkám s miminkem, těhotným nebo dívkám s menstruačními bolestmi pomůže:

  • zbavit se bolestí – především zad a krční páteře
  • zmírnit otoky končetin
  • podpořit povadlejší bříško po porodu
  • diastáze – rozestupu přímých břišních svalů
  • rychlejšímu zavinování dělohy
  • vystouplému pupku
  • zpevnit bříško aj.

(Nebudu zde však učit, jak si lze zatejpovat těhotenské bříško. Pokud byste měly opravdu zájem, dejte se raději do rukou odborníků, špatná aplikace tejpu na těhotné bříško nemusí vždy prospět vašemu těhotenství.)

Tohle je opravdu něco pro mě a můžu si říct: „Tento eBook jsem vytvořila já, vím, že pomáhá a dokáže pomoci dalším zájemkyním a hlavně, dělám to, co mě opravdu baví a jsem v tom dobrá“.

Těším se na Vás u dalšího příspěvku

Vaše porodní asistentka

Mgr. Daniela Martiníková

Daniela Martiníková

Jako porodní asistentka se díky kineziotapingu specializuji u maminek na těhotné a poporodní bříško, bolesti zad a otoky končetin. Proto učím maminky, jak tohle všechno nejen v rámci úspory času zvládnou samy z pohodlí domova.

Můj příběh si přečtěte zde >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *